salon w stylu prowansalskim

Salon w stylu prowansalskim

12 marca 2019

Styl rodem z posiadłości francuskiej arystokracji coraz bardziej wdziera się do domów Polaków oraz katalogów z wystrojem wnętrz. Nie da się ukryć, że skandynawski minimalizm i surowe aranżacje mieszkań powoli się znudziły i muszą zrobić miejsce na nowe trendy. Dziś tematem przewodnim będzie salon w stylu prowansalskim. Z tego artykułu dowiesz się, jak estetycznie urządzić swoje lokum właśnie w takim klimacie. Zapraszamy do czytania i zebrania garści inspiracji dla siebie.

styl prowansalski salon

Zacznijmy od początku

Jeśli do tej pory nigdy nie mieliśmy w swoim domu elementów stylu prowansalskiego, na początku dobrze jest przejrzeć kilka przykładów zaaranżowanych w ten sposób wnętrz, by przekonać się, czy na pewno będą one pasowały do pozostałych części naszego mieszkania. Kolejna sprawa dotyczy umiejscowienia mebli i rozplanowania ich w naszym salonie. Wiele elementów wyposażenia wnętrz inaczej prezentuje się w danych miejscach pokoju, w zależności od stylu, w jakim są zaprojektowane.

Salon w stylu prowansalskim – od czego zacząć urządzanie?

Chcesz mieć piękny salon prowansalski, ale nie wiesz, jakie meble w tym klimacie będą ci się najbardziej podobały? Najlepiej kupić stolik, może komodę pod telewizor i dekoracje w postaci poduszek, zasłon lub obrusów. Nie są one tak kosztowne jak zmienianie całego wystroju wnętrza od początku, więc na pewno nie nadszarpną domowego budżetu, tak jak zakup kompletu mebli do salonu w stylu prowansalskim wraz z krzesłami, kanapą czy fotelem.

Inne detale, którą doskonale zaprowadzą w pokoju dziennym styl francuski, to na pewno piękne, ozdobne poduszki i obrusy wyszywane w owym stylu. Nie może zabraknąć również zastawy porcelanowej na kawę lub herbatę. Możesz również pomyśleć o zakupie nowych dywanów, by stworzyć wymarzony salon w stylu prowansalskim.

Meble – aranżujemy styl prowansalski w salonie

Teraz pora na najprzyjemniejszą część urządzania, czyli wybór wymarzonej kanapy lub zestawu foteli wypoczynkowych, właśnie w stylu Prowansji. Idealne będą kanapy podwójne, z dużą ilością poduszek lub pikowane. Modne są te, które przypominają sofy pokryte narzutą. Ta z kolei powinna być w kremowych, romantycznych barwach lub jej wzorem powinny być róże albo inne kwiaty związane z miłością i uczuciem. Delikatne barwy i fasony to z całą pewnością najważniejsze elementy prowansalskiego salonu

Mały salon prowansalski – jak zaaranżować niewielką powierzchnię?

Często mamy do dyspozycji niewielkie salony i mylnie zakładamy, że taki metraż można zaaranżować tylko i wyłącznie w stylu skandynawskim, czyli minimalistycznie. Bynajmniej. W aranżacji salonu w stylu prowansalskim mogą nam pomóc detale. Nie musisz zmieniać kanapy, tylko kup nową narzutę. Zamiast nowego stołu wystarczy obrus. Niepotrzebny zakup kolejnej nowej szafki wykreśl i zastąp zakupem donic na kwiaty, żyrandolu, abażuru lub wazonu.

Jest mnóstwo sposobów na salon w stylu prowansalskim, który można urządzić nawet w bloku. Wystarczy jedynie odrobina inspiracji i zmysł aranżacji, który każdy z nas może zdobyć, czytając wnętrzarskie strony w internecie lub artykuły traktujące o modnych wnętrzach.

Podobne wpisy
Jedna odpowiedź do “Salon w stylu prowansalskim”
  1. O, matko, tak! To dokładnie są moje klimaty i w zasadzie tak mogłabym mieć wyposażony cały dom, nie tylko salon 😉 . Na pewno bardzo dobrze wygląda też w takim stylu sypialnia. Oj, mąż to nie za bardzo, on woli skórzane meble, a ja jednak takie lekkie, wiosenne. Styl prowansalski to w ogóle jest taki świeży, bardzo wygodny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *