przedpokój w stylu skandynawskim

Przedpokój w stylu skandynawskim

4 lutego 2019

Styl skandynawski w aranżacjach wnętrz stał się bardzo popularny w ostatnich latach. Jasne kolory, dużo bieli i naturalne materiały – to właśnie te cechy sprawiają, że styl ten ma tylu zwolenników. W czasach kiedy każdy żyje w biegu, mało jest czasu na kontakt z naturą, ludzie starają się „przenieść” trochę przyrody do swoich wnętrz. Wszystko po to, aby móc po ciężkim dniu, zrelaksować się w otoczeniu spokojnych, kojących barw i artykułów, które w pewnym stopniu przybliżają ich do natury. 

Zobacz galerię zdjęć – przedpokój skandynawski:

Kuchnia to serce domu, ale równie ważny jest przedpokój!

Mówi się, że kuchnia to serce każdego wnętrza, bo to przecież tam spędzamy dużo czasu, ale czy nie mniej istotnym pomieszczeniem jest przedpokój? Podobno najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które zobaczą odwiedzający nas goście.  Dobrze jest więc, aby było urządzone z pomysłem i w stylu, który pasuje do domowników. Ważne, aby było przejrzyście, przytulnie i oczywiście praktycznie. Nie zapominajmy, że nawet najmniejszy przedpokój musi zmieścić szafkę na buty czy wieszak na ubrania. Jeżeli nie bardzo wiemy, jak właściwie urządzić to pomieszczenie, to dobrym pomysłem będzie przedpokój w skandynawskim stylu. Dlaczego? To proste! Styl ten to łagodne barwy, meble wykonane z naturalnych materiałów, ale przede wszystkim nie ma tu miejsca na niepotrzebne rzeczy i dekoracje, które mogłyby wprowadzać chaos. Decydując się na taką aranżację, optycznie powiększymy też wnętrze. 

Jakie meble do przedpokoju w stylu skandynawskim?

Trzeba mieć na uwadze, że przedpokój to z reguły najmniejsze pomieszczenie w całym domu czy mieszkaniu. A musi pomieścić tyle rzeczy! Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiednie meble – musi być przejrzyście, funkcjonalnie i oczywiście nie możemy niepotrzebnie zagracić tego pomieszczenia. Przedpokój skandynawski to taki, w którym każdy mebel musi mieć swoje miejsce. Wszystko jest dokładnie przemyślane tak, aby nie przeszkadzało, a pełniło swą funkcję. Jak sobie radzą z tym Szwedzi czy Norwegowie? Bardzo popularnym rozwiązaniem jest szafa pod zabudowę. Ma to same plusy, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca, a w środku zmieszczą się wszystkie rzeczy. 

Skandynawski przedpokój – jakie barwy wybrać? 

Wiemy, że styl skandynawski cechują biele, szarości oraz beże i to te kolory królują w pomieszczeniach. Chcąc jednak je trochę przełamać i wprowadzić jakieś wyraźne akcenty, możemy jedną ścianę przedpokoju pokryć farbą w jakimś mocnym kolorze. Bardzo ciekawy efekt osiągniemy malując jedną ścianę np. na czerwono. Oczywiście farby to nie wszystko, w sklepach mamy ogromny wybór tapet w ciekawych wzorach, które nadadzą wnętrzu ciekawy charakter. Aby podkreślić styl skandynawski w przedpokoju, można wybrać tapetę z leśnym motywem. Biel możemy też przełamać za pomocą ściennych naklejek np. takich, które zawierają ulubiony cytat czy słowa piosenki. Ciekawym akcentem kolorystycznym może być też dywan czy wycieraczka. Właściwie dobrany rozmiar nie tylko będzie ciekawie wyglądać, ale optycznie powiększy pomieszczenie. Możemy również zainwestować w nieco ciemniejsze płytki podłogowe z ciekawymi wzorami.

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *