Jak urządzić mały przedpokój

Jak urządzić mały przedpokój?

18 stycznia 2019

Hol, korytarz, przedpokój – kilka nazw, a jedna funkcja. Pomieszczenie musi odgrywać rolę garderoby i szafy. Powinno też być urządzone w przytulny sposób – w końcu już od progu mieszkania chcemy się czuć dobrze. Jednak często metraż przedpokoju jest tak mały, że nie mamy pojęcia, jak go zagospodarować, by nie potykać się o meble i jednocześnie mieć miejsce na powieszenie kurtki.

Mini przedpokój – 3 pomysły na funkcjonalny korytarz

  1. Postaw na wygodę – zamiast wieszaka wstaw płytką szafę, która  pomieści więcej okryć, a obok niej wstaw malutką komodę na buty. Pamiętaj, że większość mini szafek ma funkcję siedzenia, co jeszcze bardziej ułatwi zadanie i ograniczy liczbę mebli w holu.

  2. Pamiętaj o świetle – nie ma to jak widny przedpokój, w którym możemy się przejrzeć i poprawić przed wyjściem. Jeżeli światło dzienne nie dociera do Twojego korytarza, zainwestuj w kinkiet lub lustro oświetlane taśmą LED.

  3. Wszystko w jednym miejscu – ściana to doskonałe miejsce na półki. Możesz wygospodarować je na klucze, monety, paragony czy rzeczy, które zabierasz ze sobą przed wyjściem. Regały nie zabierają cennej przestrzeni, a jedynie ułatwiają funkcjonowanie holu.

Niezastąpione rzeczy w małym przedpokoju

Te 3 pomysły przedstawione powyżej to tylko mini pomysły na urządzenie małego przedpokoju. Teraz poznasz niezastąpione rzeczy, które nie tylko ułatwią poruszanie się po korytarzu, ale też przydadzą się nawet w najmniejszym holu.

  • Wycieraczka przed drzwiami – brud z zewnątrz nie będzie wnosił się do mieszkania, a ty zaoszczędzisz cenne miejsce na podłodze.
  • Oświetlenie na ścianach lub meblach – modne ostatnio taśmy LED to idealne oświetlenie do małego korytarza. Nie zabierają cennej przestrzeni, a dają pożądane efekty.
  • Wieszaki na ścianach – idealne w przypadku mikroskopijnego holu. Można je wykorzystać nie tylko na płaszcze, ale również na specjalne kosze, do których wrzucimy kapcie, płaskie buty, parasole albo dodatki w postaci szalików i czapek.
  • Warto kupić szafkę na buty, która jednocześnie pełni funkcję ławki. Ułatwi to zakładanie butów.

Remont przedpokoju – od czego zacząć?

Jeżeli jednak dopiero co urządzamy korytarz, mamy więcej możliwości. Mały przedpokój dobrze jest pomalować na biały lub na inny, jasny kolor. W holu najlepiej sprawdzą się też kafelki zamiast paneli lub parkietu. Łatwiej utrzymać je w czystości i posłużą nam na dłużej. Przedpokój to miejsce, w którym często musimy myć podłogę lub zamiatać, dlatego ułatwmy sobie to zadanie kupując odpowiednią podłogę.

Następna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to oczywiście drzwi wejściowe. Najlepiej by były trwałe, antywłamaniowe i otwierane na zewnątrz. To oszczędzi wiele cennej przestrzeni korytarza. Poza tym jeśli nasz przedpokój jest naprawdę mikroskopijny, drzwi mogą jednocześnie pełnić funkcję wieszaka.Dobrze jest też zamontować lusterko na ścianie lub kupić szafę z lustrem wbudowanym po zewnętrznej stronie drzwi. Możemy również pomyśleć o ściennym wieszaku na klucze, dzięki czemu zawsze będą w zasięgu ręki.

Mały przedpokój może być funkcjonalnie urządzony pod warunkiem, że zadbamy o detale i wcześniej zrobimy projekt rozstawienia wyposażenia czy półek na drobiazgi.

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *