sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim

1 lutego 2019

Cechą charakterystyczną skandynawskich sypialni jest  przede wszystkich kolor biały, ocieplony drewnem i kolorowymi dodatkami, który sprawia, że przestrzeń staje się spokojna i jasna. Pokój ten jest miejscem odpoczynku i powinien być tak zaaranżowany, aby zregenerowanie sił i zrelaksowanie po ciężkim dniu przychodziło z łatwością. Jeśli wy również marzycie o takiej sypialni, ale nie wiecie, jak ją zaprojektować, to czytajcie dalej.

Zobacz galerię zdjęć sypialni w stylu skandynawskim:

Sypialnia w stylu skandynawskim – postaw na drewno

W pomieszczeniu takim jak sypialnia, elementem dominującym powinno być drewno: drewniana podłoga i drewniane meble to must have skandynawskiej aranżacji. Należy jednak pamiętać, że styl ten jest prosty i powściągliwy, w związku z czym  pomieszczenie nie może być przeładowane meblami i sprzętami, dlatego poza łóżkiem warto zdecydować się na półeczkę przy łóżku oraz drewniane krzesło. Urządzona w ten sposób sypialnia skandynawska wprowadza ład i pozwala człowiekowi odpocząć. Co więcej, połączenie bieli i naturalnych materiałów (oczywiście w odpowiednich proporcjach) sprawia, że wnętrze staje się urokliwe i ponadczasowe.

Biel – wizytówka skandynawskiej sypialni

Zastosowanie bieli jako koloru dominującego sprawia, że wnętrze jest jasne i rozświetlone. W celu zintensyfikowania tego efektu warto postawić na białe meble z połyskiem, co nie tylko odbije światło, ale także powiększy wnętrze. Wybierając kolor ścian i dodatków można przebierać między wieloma odcieniami bieli. Ale nie jest to jedyne rozwiązanie. Świetnie sprawdzą się także inne kolory. Pamiętajcie jednak o tym, aby były one jasne i naturalne. Chcąc nieco uciec od tej monotonii możecie również postawić na wyraziste akcenty, takie jak np. czarno-biały dywan w ciekawe wzory czy kontrastowa lampa do sypialni w stylu skandynawskim.

Sypialnia na poddaszu w stylu skandynawskim

Chcąc urządzić sypialnię na poddaszu musicie pamiętać o bardzo ważnych elementach, jakimi są okna. Im większe, tym lepiej, a przede wszystkim korzystniej dla wnętrza. Duże okna gwarantują dostęp do dziennego światła i pozwalają wpuścić świeże powietrze. Co więcej, naturalne światło w połączeniu z zaaranżowanym na biało wnętrzem sprawi, że sypialnia w skandynawskim stylu będzie jaśniejsza i optycznie większa. Ważną funkcję w aranżacji pomieszczenia pełnią również dodatki. Wszechobecne miękkie poduszki o delikatnej barwie i skromnych wzorach, futrzana narzuta oraz puchaty dywanik tuż przy łóżku uczynią sypialnię bardziej przytulną. Aż nie będzie się chciało z niej wychodzić!

Mała sypialnia w stylu skandynawskim – jak ją urządzić?

Niewielkie pomieszczenie z reguły samo w sobie jest przytulne. Jeśli chcecie, aby nabrało bardziej kameralnego, a zarazem cieplejszego charakteru, możecie zdecydować się na tapety na ścianach. Najodpowiedniejsze będą delikatne kwiatowe wzory, paseczki lub jednokolorowe, posiadające subtelny wzór zaznaczony fakturą. Ładnie prezentują się pastelowe odcienie koloru niebieskiego, różowego i zielonego.

Sypialnia urządzona w stylu skandynawskim jest minimalistyczna, ale należy pamiętać, że to dekoracje odgrywają dużą rolę i mogą całkowicie zmienić charakter pomieszczenia.

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *