przedpokój w stylu retro

Przedpokój w stylu retro

8 kwietnia 2019

Marzy ci się piękny przedpokój w stylu retro? W takim razie dziś zabierzemy cię w świat starych, średniowiecznych wnętrz, które nasycone są klimatem bogato zdobionych mebli, dodatków i grawerów. Nie zabraknie również porad dotyczących stworzenia niepowtarzalnego klimatu w tej części mieszkania. Zapraszamy więc do lektury tego mini poradnika.

Urządzanie holu w owym klimacie najlepiej zacząć od przemalowania ścian na pastelowe beże lub ciemne brązy. W zależności od tego, jak duży jest twój przedpokój, musisz dopasować barwę ścian. Wiadomo, że w korytarzu, do którego naturalne światło nie ma dostępu, lepsze będą jasne, ciepłe odcienie farb. Kolejna kwestia to drzwi wejściowe. Ich wymiana może zapoczątkować klimat retro już od wejścia do mieszkania, a nawet spoglądania na nie z zewnątrz. Tutaj też wszystko zależy od tego, czy chcesz urządzić cały dom w takim stylu, czy jedynie śnisz o pięknym przedpokoju w stylu retro.

Zobacz galerię wnętrz w stylu retro

Jak urządzić przedpokój w stylu retro?

Aranżację przedpokoju w stylu retro zaczynamy od przemalowania ścian oraz doboru odpowiednich mebli do przedpokoju w stylu retro. Najlepiej postawić na drewniane, bogato zdobione wieszaki na ubrania lub szafki na buty, których uchwyty są grawerowane. Poza tym, sprawdzi się również poroże, które może pełnić rolę wieszaka na kapelusze, czapki, parasole i szale. Nie zapominajmy o oświetleniu, które jest kluczowe szczególnie w małym holu, gdzie nie ma okna. W tym wypadku idealnie sprawdzą się kinkiety. Rolę ozdób na ścianach, tworzących stary klimat, może pełnić galeria starych, rodzinnych zdjęć lub świeczniki.

Przedpokój retro można zaaranżować również dzięki połączeniu minimalizmu ze średniowiecznym stylem. Perfekcyjnie zaprojektowany przedpokój powinien być przestronny, ale jednocześnie przesycony dawnymi dekoracjami. Często zamiast wycieraczki lub dywanika w holach w takim stylu można spotkać na przykład wykładzinę ze skóry lub futra.

Przedpokój retro – garść inspiracji

Jeśli chcesz poznać najmodniejsze inspiracje w urządzaniu przedpokoju w stylu retro, na pewno przyda ci się lista wskazówek, którą znajdziesz poniżej.

  • Zadbaj o dobór odpowiednich akcesoriów, które jak najbardziej przypominają styl retro. Dzięki temu nie tylko osiągniesz idealny, spójny przedpokój w starym stylu, ale również zyskasz niepowtarzalny, stary klimat od razu po wejściu do mieszkania.
  • Nie zapomnij o oświetleniu, które możesz rozmieścić w strategicznych miejscach przedpokoju.
  • Piękną ozdobą i zarazem funkcjonalną dekoracją, może być retro szafka na klucze, która zawieszona na ścianie nie zajmie cennej powierzchni, ale utrzyma porządek w kluczach, które najczęściej gubimy.
  • Meble do przedpokoju w stylu retro nie powinny być duże ani zbytnio zdobione, gdy oprócz nich w holu znajdują się jeszcze inne dekoracje, czyli galeria zdjęć, wieszaki z poroża lub starodawny zegar. Jeśli chcesz kupić retro szafkę na buty, koniecznie postaw na tę z ławeczką, dzięki czemu wygodnie wyszykujesz się do wyjścia i nie będzie konieczne dokupowanie na przykład krzesełka lub fotela i zajmowanie za jego pomocą cennej przestrzeni korytarza.
Podobne wpisy
Jedna odpowiedź do “Przedpokój w stylu retro”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *