sypialnia w stylu retro

Sypialnia w stylu retro

8 kwietnia 2019

Wnętrza w stylu retro nigdy nie wychodzą z mody i ciągle są na czasie. Aranżacje tego typu pasują zarówno do salonu, kuchni, jak i do sypialni. Ten ostatni pokój to miejsce, gdzie odpoczywamy po ciężkim dniu i nabieramy sił przed kolejnym porankiem pełnym wyzwań. To też miejsce, gdzie chcemy po prostu zrelaksować się z ulubioną książką i filmem. Styl retro idealnie więc wpasuje się w klimat sypialni, podkreślając przytulny i spokojny charakter tego wnętrza. 

Sypialnia w stylu retro – jakie wybrać meble? 

Meble to coś, co najbardziej podkreśla charakter każdego pomieszczenia, te do sypialni powinny być nie tylko pasujące do stylu, który w nim panuje, ale też wygodne. Zwłaszcza łóżko, bo to przecież od niego zależy jakość naszego snu. Jak więc powinna wyglądać retro sypialnia? Przede wszystkim zastanówmy się, które lata będą królować w naszym wnętrzu, czy będą to lata 70. czy może 50., a może jednak 60.? Meble, które wybierzemy, powinny być nadszarpnięte zębem czasu – drewno, po którym widać jego wiek, z widocznymi pęknięciami czy rysami. Metalowe łózko ze starą ramą i lekko zdrapaną farbą. Nie są to żadne wady ani skazy, ale coś, co dodaje takim meblom niesamowitego uroku i jak żadne inne meble, wspaniale oddadzą klimat, jaki ma sypialnia retro. Poszukiwania takich mebli najlepiej zacząć na strychu czy w piwnicy, w domach naszych rodziców czy dziadków. Pomieszczenia te mogą skrywać wiele skarbów, które czekają na to, aby dać im drugie życie i ponownie wydobyć ukryte w nich piękno. Meble, które uda nam się znaleźć, będziemy mogli oczywiście przerobić i odnowić. Nowa tapicerka czy warstwa farby mogą zdziałać cuda. Jeżeli nie mamy możliwości przeszukania strychów czy piwnic, to nic straconego, bo zawsze można wybrać się na poszukiwania na targ staroci, który odbywa się w naszym mieście. 

Zobacz naszą galerię zdjęć sypialni w stylu retro:

A co z dodatkami? 

Wnętrze to oczywiście nie tylko meble. Bardzo ważną rolę odgrywają też dodatki. W takim pomieszczeniu jak sypialnia, styl retro panujący w niej podkreślają właśnie wszelkiego rodzaju dekoracje. Stare radio, telewizor czy gramofon ustawiony w centralnym miejscu na komodzie – to coś co wpasuje się w klimat wnętrza. Dodatkowo na ścianach możemy powiesić płyty winylowe czy okładki z nich, które będą nam się kojarzyć z młodzieńczymi latami i zespołami, których wtedy słuchaliśmy. Również ładnie oprawione plakaty, z wizerunkami naszych idoli z lat młodości, mogą być ciekawym dodatkiem i podkreślą styl retro. Sypialnia dzięki nim na pewno będzie wyglądać bardzo ciekawie. Oczywiście nie musimy wybierać wszystkich tych dodatków naraz! Nie chodzi o to, aby stworzyć w domu małe muzeum, ale o to, by podkreślić charakter wnętrza, więc spokojnie wystarczą dwa czy trzy dodatki w stylu retro. Co jeszcze? Nie zapominajmy o oświetleniu, bo lampy, kinkiety czy żyrandol, nie tylko spełniają swoją oczywistą funkcję i zastępują światło dzienne, ale mogą też być ozdobą pomieszczenia. Lampki z pięknymi abażurami możemy postawić na szafkach nocnych przy łóżku. Nie tylko zapewnią nam przyjemne i ciepłe światło, ale będą cieszyć oko swoimi wspaniałymi barwami.

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *