nowoczesny salon retro

Salon w stylu retro

8 kwietnia 2019

Każdy miłośnik starego stylu, średniowiecza i wysmakowanych wnętrz z duszą, z pewnością chce urządzić salon w stylu retro. Jeśli kochamy dodatki przypominające nam o dawnych dziejach, ciężkie detale i naturalne meble, to z całą pewnością retro salon będzie bliski naszej wizji perfekcyjnego mieszkania.

Zobacz galerię zdjęć salonów w stylu retro

Salon retro – jak go urządzić?

Zanim przystąpimy do aranżowania wnętrza w takim stylu, warto wiedzieć, jakie dodatki lub meble retro do salonu będą kluczowe, by stworzyć niepowtarzalne, stare wnętrze. Poza tym, w projektowaniu salonu łatwo o zbyt skompilowane łączenie dekoracji. To sprawia, że pokój dzienny czasem może stwarzać wrażenie zagraconego. Jeśli więc zależy nam na estetycznie urządzonym salonie, koniecznie przeczytajmy sposoby na minimalistyczny retro salon, wymienione poniżej.

  • Zamiast kilkunastu drobnych ozdób, postaw na kilka większych.
  • Jeśli na ścianach powiesisz dużo obrazów, zrezygnuj ze zbyt dużej ilości bibelotów.
  • Dywanem i ciężkimi zasłonami zastąp bogato zdobione lub zbyt intensywne wzory na meblach.

Teraz pora, by zdecydować, czy urządzamy salon z kominkiem, czy może raczej stawiamy na pokój dzienny z dużą przestrzenią i otoczony mnóstwem okien. Od tego bowiem zależy, na jakie meble i dekoracje warto się zdecydować, by salon w stylu retro był piękny, przestronny i wpasowany w nasze gusta.

Meble do salonu w stylu retro

Pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o zmianie w salonie, to zakup nowych mebli. Stawiając na salon retro, nie możemy pominąć grawerowanych komód, stolików kawowych lub szafek. Pamiętajmy, że dodatkowe zdobienia tego typu sprzętów podnoszą ich klasę. Możemy zakupić szklane stoły z wygiętymi nogami, komody z elegancko zdobionymi uchwytami lub biblioteczki, wykończone u góry rzeźbionymi kształtami.

Warto mieć na uwadze, by zbyt intensywnie nie łączyć innowacyjnych sprzętów ze starymi dodatkami. Z tego powodu na ścianie możemy powiesić piękne, malowane obrazy, zamiast ogromnego telewizora. Na stole niech stoi świecznik lub zestaw kawowy albo taca z owocami, a nie gadżety. Na nie możemy zrobić miejsce w pięknej komodzie lub zdobionym pudełku, które będzie w zasięgu ręki.

Aranżacja salonu w stylu retro

Piękne urządzenie salonu w stylu retro to nie lada wyzwanie, ponieważ łatwo przesadzić z dodatkami lub niekontrastującym połączeniem kolorów. Dlatego poniżej znajdziesz kilka ciekawych inspiracji. Dzięki nim, aranżacja salonu w stylu retro nie będzie już dla ciebie tajemnicą.

  1. Kluczową rolę w salonie retro pełni oświetlenie, ponieważ wprowadza odpowiedni klimat i w pełni oddaje styl, w jakim urządzony jest pokój. Wiszące lampy, kinkiety, bogato zdobione lampy stołowe – bez nich nie może obyć się twój salon.
  2. Idealnym oświetleniem na długie wieczory będą też oczywiście świeczniki, lampiony i świece, które wprowadzą średniowieczną atmosferę do wnętrza.
  3. Jeśli masz możliwość, koniecznie skonstruuj kominek, dzięki któremu każdy zimowy dzień będzie jeszcze bardziej nastrajał salon retro stylem. Nad kominkiem powieś poroże lub malowane ręcznie obrazy, kinkiety czy świeczniki.
  4. Nie zapominaj o dodatkach, czyli dywanach ze skóry lub futra, nawet te sztuczne, będą wyglądały efektownie.
  5. Zapomnij o minimalizmie i daj się ponieść wyobraźni. Oczywiście nie mamy na myśli pstrokato urządzonego salonu retro bez wyczucia, ale nawet wiele dodatków, które współgrają z meblami i całokształtem wystroju, może dodatkowo podnieść piękno twojego pokoju dziennego.
Podobne wpisy
2 odpowiedzi na “Salon w stylu retro”
  1. Niektórym takie stylizacje mogą się podobać, ale nie mnie. Po prostu jakoś do mnie nie pasują i do mnie nie przemawiają. Wolałabym na przykład pokoje takie retro, ale z klasą – złocienia, brązy, retro radio 😉 Tu jednak jest zbyt kolorowo, ale ja od kiedy pamiętam nie lubiłam kolorów ;D

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *