Jak urządzić pokój na poddaszu dla dziewczynki

Jak urządzić pokój na poddaszu dla dziewczynki?

17 lipca 2019

Poddasze to magiczne miejsce. Klimatyczne, zapewnia dużo prywatności i właściwie nieograniczony dostęp do słońca. Jeśli chcemy urządzić pokój dla córki, to właśnie poddasze doskonale nada się do tego zadania. Trzeba jednak zadbać o to, by pokój był odpowiednio zagospodarowany i by kilkuletnia dziewczynka czuła się w nim dobrze i bezpiecznie. Jaka aranżacja będzie zatem najlepsza?

Pokój dla dziewczynki na poddaszu – jak zaoszczędzić miejsce?

Nawet bardzo duże poddasze, ze względu na spadek, nie będzie tak rozległe jak zwykły pokój z sufitem na standardowej wysokości. Jeśli w pokoju na poddaszu dla dziewczyny mają zamieszkać dwie córeczki, można rozważyć zakup łóżka piętrowego, choć trzeba je będzie ustawić w najwyższym punkcie, by osoba śpiąca na górnym materacu nie uderzała głową o sufit. Do poddasza świetnie nadają się też łóżka japońskie, czyli takie, które mają bardzo niskie nóżki. Wówczas przy łóżku można zamontować pojedynczą półkę, gdzie Twoja córka może ustawić swoje ulubione zabawki. Znajdzie się też miejsce na lampkę nocną, która będzie towarzyszyła dziecku podczas zasypiania.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pokoi dla dziewczynek na poddaszu jest szafa na ubrania. Ją również najlepiej podstawić w najwyższym miejscu, ewentualnie można zainwestować w meble znacznie niższe lub wnękowe, które nie będą zabierały przestrzeni. Biurko do nauki powinno być zgrabne i wyposażone w szuflady, gdzie dziewczynka będzie mogła przechowywać podręczniki, zeszyty i wszelkie przybory do pisania. Unikaj masywnych, ciężkich mebli. Lepiej wybierać szafki z otwartymi frontami, co optycznie powiększy pokój dziewczęcy na poddaszu.

Pokoje na poddaszu dla dziewczynki – wyposażenie

Masz już odpowiednie łóżko, szafę i biurko? Pora na dodatki, najlepiej w pastelowych kolorach. Połóż przy łóżku jasny, mięciutki dywanik; możesz go też wykorzystać do kącika z zabawkami, zwłaszcza jeśli Twoje dziecko lubi się bawić na podłodze. Na łóżko zarzuć narzutę w ciekawy wzorek, a dekoracyjne poduszki mogą powędrować na krzesła bądź funkcjonować jako miękkie siedziska. 

Podstawą urządzania pokoju na poddaszu dla dziewczynki jest dobre oświetlenie. O ile konstrukcja pomieszczenia pozwala na duży dostęp do światła, w zależności od ustawienia domu nasłonecznienie może być znikome w niektórych porach dnia. Nawet jeśli jesteś już pewien, że całość jest dobrze oświetlona, zatroszcz się o to, by również na biurku znajdowała się dodatkowa lampka, dzięki czemu Twoja córka będzie mogła swobodnie odrabiać lekcje.

Na półkach można poukładać zabawki, a na przybory do włosów i biżuterię idealnie nadają się małe, wiklinowe koszyki. 

Pokój dziewczynki na poddaszu – wystrój

To mit, że wszystkie dziewczynki uwielbiają kolor różowy. Pozwól córce wybrać idealną farbę do pokoju. Jeśli chodzi o pokoje na poddaszu dla dziewczynek, szczególnie zalecane są jasne, pastelowe barwy, które otwierają pomieszczenie i sprawiają, że staje się jaśniejsze. Jedną ze ścian można pokryć ciekawą tapetą z wzorkami. Jeśli Twoje dziecko lubi rysować, opraw niektóre z jego prac w ramki i zawieś na ścianach. 

Nie podoba Ci się wykładzina dywanowa na posadzce, a panele drewniane wydają Ci się mało funkcjonalne? W pokoju dla dziewczyny na poddaszu znakomicie sprawdzi się podłoga korkowa. Jest łatwa w utrzymaniu, wygląda efektownie, a przy tym znakomicie utrzymuje ciepło, więc dziecko może swobodnie chodzić po niej boso. 

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *