Pomysły na kącik dla dziecka

Pomysły na kącik dla dziecka

23 sierpnia 2019

Przyjście na świat dziecka zawsze wiąże się z dużymi i długimi przygotowaniami. Tej małej istotce, która pojawi się na świecie, chcemy przecież dać to, co najlepsze. Nie zawsze jednak istnieje możliwość, żeby dziecko posiadało swój własny pokój. Wtedy musimy w inny sposób zorganizować kącik dla dziecka. Jak to zrobić?

Kącik dla dziecka w sypialni rodziców

Problem z wygospodarowaniem miejsca dla dziecka pojawia się przede wszystkim w małych mieszkaniach, a ponieważ chcemy, aby dziecko było zawsze jak najbliżej nas, najczęściej organizujemy kącik dla dziecka w sypialni. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ mając dziecko tak blisko siebie, nie musimy w nocy daleko chodzić, a samo dziecko czuje się bezpiecznie wiedząc, że rodzice są zawsze blisko niego. Jak urządzić kącik dla dziecka w sypialni rodziców? Wbrew pozorom wcale nie jest to trudne. Sypialnie często wyposażone są w komody, które świetnie sprawdzą się jako… przewijak! Wystarczy usunąć z niej wszystkie dekoracje, które do tej pory zdobiły wnętrze, a w ich miejsce położyć przewijak. Dobrze jest także wygospodarować nieco miejsca w szufladach na najbardziej potrzebne rzeczy – pieluchy, pampersy, chusteczki czy ubranka. 

Kącik dziecięcy w sypialni wymaga także wygospodarowania miejsca na dziecięce łóżeczko. To już może okazać się większym problemem, szczególnie w sytuacji, gdy chcemy urządzić kącik dla dziecka w małej sypialni. Wtedy najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się tzw. dostawki do łóżka, dzięki którym dziecko ma zapewnioną swoją przestrzeń do spania, śpiąc z rodzicami. Jest to bardzo popularne i bezpieczne rozwiązanie, na które decyduje się bardzo wielu rodziców. Podobne rozwiązania zastosujemy, chcąc urządzić kącik dla dziecka w kawalerce, w której również nie ma zbyt wiele miejsca.

Jeżeli metraż na to pozwala, warto zainwestować w łóżeczko wielofunkcyjne, które łączy w sobie funkcjonalność klasycznego łóżeczka, przewijaka i szafki na najbardziej potrzebne rzeczy. 

Jak urządzić kącik dla dziecka w salonie?

Sypialnia rodziców to nie jedyne miejsce w domu, w którym możemy urządzić kącik dla dziecka. Równie dobrze możemy zaaranżować go także w pokoju dziennym. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy sypialnia rodziców nie ma zbyt dużego metrażu, a co za tym idzie – zbyt wielu możliwości. 

Kącik dla dziecka w pokoju dziennym to świetne rozwiązanie w przypadku dzieci już nieco starszych. Uwielbiają one spędzać czas ze starszymi domownikami, a my możemy przez cały czas mieć je na oku. Aby urządzić kącik dla dziecka w salonie nie trzeba wiele zmieniać. Wystarczy, że znajdzie się w nim miejsce na niewielki regał na dziecięce zabawki. Dzięki temu maluch będzie miał zawsze wszystko pod ręką, co ułatwi zabawę i sprzątanie. Dobrze, jeżeli uda nam się znaleźć także miejsce na niewielki stolik i krzesełko, przy którym dziecko będzie mogło usiąść i np. rysować. 

Kącik dla dziecka w małym mieszkaniu może sprawić nieco kłopotu. Jednak dostawianie nowego mebla specjalnie na zabawki dla dziecka nie jest koniecznością. Nie chodzi przecież o to, żeby się zagracić. Dziecko powinno przecież mieć miejsce na zabawę. Można więc zdecydować się na specjalny pojemnik na zabawki lub wygospodarować miejsce w szufladzie w szafce RTV. 

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *