Aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny

23 sierpnia 2019

Okres dojrzewania wiąże się z potrzebą posiadania prywatności, którą nastolatki najczęściej demonstrują w swoich pokojach. Dlatego aranżacja tego pokoju jest niezwykle istotna. Nowoczesny pokój młodzieżowy dla dziewczyny powinien być nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale także dopasowany do upodobań lokatorki. Jak urządzić pokój dla nastolatki? 

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny – kolor i styl 

Pokój młodzieżowy dziewczęcy często łączy w sobie elementy pokoju dziecięcego oraz bardziej dorosłe rozwiązania. Urządzenie idealnego pokoju dla nastolatki nie jest więc zadaniem łatwym. Warto jednak pamiętać, że okres dojrzewania to trudny czas, dlatego własny pokój, azyl, w którym dziecko będzie czuło się dobrze i swobodnie, to bardzo ważny aspekt.

Pokoje młodzieżowe dziewczęce często pełne są różowych dodatków i maskotek, z którymi ciężko się rozstać. Powoli jednak pojawiają się w nich poważniejsze elementy wystroju. Pokoje młodzieżowe dla dziewczyn powinny być wyposażone w toaletkę z lustrem. Często pojawiają się w nich także fotele z kawowymi stolikami, przy których dorastające dziewczęta mogą odpoczywać i czytać książki. Pokój dziewczyny, która dorasta, często będzie wyrażał jej fascynacje i zainteresowania. Na ścianach pojawią się plakaty i grafiki ulubionych zespołów czy filmów. Te jednak mogą często się zmieniać, dlatego wybierając meble do pokoju dla dziewczyny, należy postawić na uniwersalność – białe lub czarne meble świetnie wpasują się w każdy styl, a przy tym są eleganckie i efektowne. 

Mały pokój dla dziewczyny – jak urządzić?

Aranżacje pokoju dla dziewczyny mogą być naprawdę różnorodne. O ile w dużych pomieszczeniach aranżacja zwykle nie sprawia większych problemów, o tyle małe pokoje zdecydowanie trudniej jest urządzić. W takiej sytuacji dobrze jest postawić na meble, które mogą pełnić wiele funkcji. Zamiast klasycznej toaletki możemy postawić piękny, dziewczęcy sekretarzyk, którzy będzie pełnił funkcję zarówno toaletki, jak i biurka. Klasyczne łóżko możemy zastąpić wygodną kanapą, którą w razie potrzeby będzie można złożyć. Nowoczesne pokoje młodzieżowe dla dziewczyn często wyposaża się także w łóżko na antresoli. Rozwiązanie takie nie tylko zaoszczędza wiele miejsca, ale także sprawia, że wygląda on wyjątkowo i modnie. Mały pokój młodzieżowy dla dziewczyny też może być ciekawy i funkcjonalny.

Pokój dla dziewczyny – inspiracje

Jaki wystrój pokoju młodzieżowego dla dziewczyny wybrać? W sieci znajdziemy mnóstwo inspiracji i podpowiedzi, dzięki którym łatwiej będzie nam znaleźć pomysł na pokój dla dziewczyny. Pamiętajmy o tym, żeby wziąć pod uwagę przede wszystkim zdanie osoby, która w danym pokoju będzie mieszkać – to ona ma się czuć tam najlepiej. 

Jak urządzić pokój dla dziewczyny?

Oprócz mebli, które są niezbędne w każdym młodzieżowym pokoju, warto znaleźć miejsce także na regał, na którym będzie można ustawić książki lub inne dekoracje, które sprawią, że pokój będzie miał bardziej osobisty charakter. Wbrew pozorom wcale nie jest trudno urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny. Wystarczy tylko wybrać jak najbardziej uniwersalne rozwiązania i pozwolić głównej lokatorce decydować o swoich czterech kątach. 

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *