Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka

23 sierpnia 2019

Czasami trudno nam się z tym pogodzić, że nasze dzieci dorastają. Zmieniające się potrzeby dziecka sprawiają, że nastolatek żąda nowej aranżacji pokoju, dostosowanej do jego aktualnych zainteresowań. Jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopca, by był funkcjonalny, a jednocześnie podobał się jego właścicielowi?

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopaka

Pokój młodzieżowy dla chłopaka może przysporzyć nieco problemu rodzicom. W końcu nasz syn nie jest już dzieckiem, ale też nie jest jeszcze dorosły, więc nie do końca wiemy, co mu się może spodobać. Najlepiej więc zapytać nasze dziecko o zdanie. Nastolatek jest już w takim wieku, że z pewnością wyrobił sobie już jakiś gust i wie, co mu się podoba, a co kojarzy się raczej z kiczem. Być może widział gdzieś w gazetkach jakieś aranżacje pokoju młodzieżowego dla chłopca i jest w stanie powiedzieć, która najbardziej przypadła mu do gustu. Resztą możemy zająć się my. Nawet jeśli już mniej więcej wiemy, czym się inspirować, warto rozplanować pokój dla nastoletniego chłopca tak, by podzielić go na kilka najważniejszych stref: rozrywki, nauki, wypoczynku i snu oraz przechowywania.

Pokój nastoletniego chłopca – najważniejsze meble

Gdy nasze dziecko wkracza w wiek szkolny, w jego pokoju pojawia się biurko. Jednak, gdy w domu mamy już nastolatka, przede wszystkim musimy bardziej zadbać o strefę wypoczynku. Jest to bowiem wiek, kiedy nasz syn coraz częściej zaprasza kolegów, a nawet koleżanki. Pokój młodzieżowy chłopięcy możemy więc powiększyć o stolik kawowy oraz wygodną, rozkładaną sofę zamiast standardowego łóżka. W razie potrzeby nasz syn będzie mógł szybko złożyć łóżko, by przyjąć swoich gości. Oczywiście poza tym pokoje młodzieżowe dla chłopców nie mogą się obyć bez dużej szafy na ubrania, biurka oraz regału na książki. Pamiętajmy też o odpowiednim oświetleniu. Aranżacja pokoju młodzieżowego dla chłopca powinna uwzględniać zarówno oświetlenie główne w postaci wiszącej lampy, jak i oświetlenie dodatkowe, takie jak lampka biurkowa czy lampka nocna.

Jeśli chodzi o kolor mebli, tu wybór jest naprawdę duży. Coraz częściej jednak zamiast klasycznych, brązowych mebli, pojawiają się szafki, komody i biurka w kolorze bieli. Takie rozwiązanie pasuje niezależnie od tego, w jakich barwach zamierzamy urządzić pokoje dla nastolatków chłopców. Biały kolor pasuje niemalże do każdej aranżacji, niezależnie od stylu, w jakim urządzamy młodzieżowy pokój dla chłopaka. 

Pokój młodzieżowy dla chłopca – kolory ścian

Tak naprawdę to jedna z najważniejszych kwestii. W końcu nasz syn powinien się dobrze czuć w swoim pokoju. Ostatnio dużą popularnością cieszą się biele i szarości. Modne są również mocne akcenty kolorystyczne, np. turkus czy ciemny fiolet. Jeśli urządzamy mały pokój młodzieżowy dla chłopaka, najlepiej wybrać jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń, a więc biele i beże. Kolory do pokoju młodzieżowego dla chłopaka nie powinny zakłócać całości aranżacji. Najlepiej, by zanadto nie rozpraszały właściciela pokoju, zwłaszcza w czasie nauki. Dobrym wyborem, jeśli chodzi o pokoje młodzieżowe dla chłopców, jest także korzystanie z różnego rodzaju tapet dekoracyjnych czy ozdobnych naklejek na ścianę. Jeśli w Twoim mieście działają jacyś artyści, zajmujący się graffiti, możesz sprawić synowi niespodziankę w postaci jednej ściany, pokrytej oryginalnymi napisami czy rysunkami.

Młodzieżowy pokój dla chłopca – jak urządzić?

Jedno jest pewne, pokój młodzieżowy chłopca powinien być dostosowany do potrzeb i oczekiwań naszego syna. To w końcu jego przestrzeń i on powinien się w niej czuć najlepiej.

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *