Aranżacja pokoju dziecięcego dla chłopca

Aranżacja pokoju dziecięcego dla chłopca

23 sierpnia 2019

Jak urządzić pokój dziecięcy dla chłopca?

Pokój małego chłopca to wielka rzecz. Trzeba go urządzić tak, aby dziecko chętnie spędzało w nim czas. Musi być także gotowy na częste zmiany bajkowych fascynacji malucha. Dlatego aranżacja pokoju dziecięcego dla chłopca powinna być odpowiednio przemyślana.

Pokój dziecięcy chłopięcy – kolorystyka i wydzielanie stref

Urządzając pokoik dla rocznego dziecka, często wybieramy pastelowe, stonowane kolory. W przypadku małych dzieci jest to jak najbardziej w porządku, jednak przedszkolak może uznać, że odcienie te są za bardzo dziewczęce. Gdy więc przyjdzie nam urządzać pokój dziecięcy dla chłopca, warto zabrać dziecko do sklepu, pokazać mu szeroką gamę kolorów i pozwolić, aby kilkulatek sam wybrał ten, który podoba mu się najbardziej. Pokoje dziecięce chłopięce najczęściej są niebieskie lub zielone. Możemy również pokusić się o niecodzienne połączenia, np. szarości z żółcieniami lub ozdobić jedną ścianę ciekawą fototapetą. Najważniejsze jest jednak, aby pokój podobał się maluchowi, a ponadto był praktyczny i funkcjonalny. 

Aby dziecko chętnie spędzało czas w swoim pokoju, konieczny jest… porządek. Pokoik dziecięcy dla chłopca dobrze jest więc wyposażyć w ozdobne pudła i pojemniki na zabawki. Dzięki temu dziecko nie będzie musiało żmudnie układać swoich przedmiotów na półkach, a w pokoju i tak będzie czysto. 

Pokój dla dziecka chłopca powinien być podzielony na strefy – strefa do zabawy, strefa do nauki i strefa do spania. Strefy dobrze jest rozplanować już na etapie planowania, co znacznie ułatwi wybór mebli. 

Pokoiki dziecięce dla chłopców – jakie meble wybrać?

Wybór mebli jest tak samo ważny jak wybór kolorów i wystrój pokoju dziecięcego dla chłopca. Warto jest postawić na jak najbardziej uniwersalne rozwiązania, aby mebli nie trzeba było zmieniać, gdy dziecko zacznie dorastać. Możemy wybrać więc niezwykle modne, białe meble. Te jednak mogą przestać się podobać chłopcom, gdy rozpoczną okres dojrzewania. Świetnym rozwiązaniem są więc klasyczne meble drewniane, które nie tylko pięknie wyglądają i pasują do każdego stylu w wystroju wnętrz, ale przede wszystkim są trwałe i odporne, więc posłużą nam przez lata. 

Jednym z trudniejszych wyborów jest także wybór odpowiedniego łóżka. Owszem, możemy postawić na łóżko z ramą w kształcie samochodu czy statku, jednak musimy mieć na uwadze, że z takiego łóżka dziecko szybko wyrośnie. Dobrym rozwiązaniem jest więc klasyczne, jednoosobowe łóżko, które będzie odpowiednie przez wiele lat. Niektóre modele takich łóżek posiadają możliwość zamontowania specjalnej barierki zabezpieczającej, więc dziecko może spać na nim, gdy jest stosunkowo małe. 

Pokój dziecięcy dla dwóch chłopców – jak urządzić? 

Pokoje dziecięce dla chłopców można zorganizować na wiele sposobów. Zawsze jednak trzeba pamiętać, aby podzielić przestrzeń między dzieci. Jeżeli mamy wystarczająco dużo przestrzeni, postawmy dwa łóżka w przeciwległych końcach pokoju. Urządzając pokój dziecięcy dla chłopców na małych przestrzeniach, najczęściej wybieramy łóżka piętrowe, co jest świetnym rozwiązaniem. Mimo to strefy do nauki powinny być wyraźnie od siebie oddzielone; strefa do zabawy zwykle i tak jest wspólna. 

Urządzając pokoje dla dzieci chłopców, warto pamiętać, że im bardziej uniwersalną i funkcjonalną przestrzeń stworzymy, tym dłużej przysłuży się ona naszym maluchom bez konieczności większych zmian i remontów. 

 

Podobne wpisy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *