Aranżacja wspólnego pokoju dla chłopca i dziewczynki
Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja wspólnego pokoju dla chłopca i dziewczynki

Gdy nie mamy zbyt dużo miejsca w domu, bardzo często nasze dzieci mają wspólny pokój. O ile jednak mamy same córki albo samych synów, urządzenie pokoju nie jest dużym problemem, ponieważ gusty dzieci w tym wieku są podobne. Co jednak zrobić, gdy w jednym pokoju ma zamieszkać chłopiec i dziewczynka? Jak zaaranżować przestrzeń, by oboje […]

Jak urządzić pokój dla dziewczynki
Aranżacja pokoju dziecięcego

Jak urządzić pokój dla dziewczynki

Urządzanie pokoju dla dziewczynki to świetna frajda – zwłaszcza dla mam. Pamiętajmy jednak, że pokój dla małej dziewczynki powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Znaczenie ma zarówno dobór mebli i ich rozmieszczenie, a także kolor ścian. W tym artykule podpowiemy, jak urządzić pokój dla dziewczynki, by był komfortowy i estetyczny.  Pokój dla dziewczynki – nie tylko […]

Pomysły na urządzenie pokoju dla chłopca
Aranżacja pokoju dziecięcego

Pomysły na urządzenie pokoju dla chłopca

Jak urządzić pokój dla chłopca? Już od najmłodszych lat nasze dzieci potrzebują własnej przestrzeni. Takiej, w której czują się bezpiecznie, mają miejsce na zabawę i rozwijanie swoich pasji. Aranżacja pokoju chłopca nie jest łatwym zadaniem – zwłaszcza, jeśli bierze się za to mama. W końcu co mamy wiedzą o „męskich sprawach”, prawda? Na szczęście mamy kilka sprawdzonych […]

Aranżacja pokoju niemowlaka
Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju niemowlaka

Kiedy spodziewamy się dziecka, zwykle w pierwszej kolejności kupujemy ubranka i urządzamy pokój niemowlaka. Każdy rodzic zastanawia się, jakie meble czy dodatki będą niezbędne, by miejsce to było całkowicie przyjazne niemowlakowi. Podpowiadamy więc, jak urządzić pokój dla niemowlaka, by znalazło się tam wszystko to, co będzie dziecku w pierwszych miesiącach życia.  Pokój dla niemowlaka – najważniejsze zasady Chyba większość […]

Aranżacja pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego to niełatwe zadanie. Musimy bowiem stworzyć pomieszczenie, które nie tylko będzie funkcjonalne i zaspokoi wszystkie potrzeby malucha, ale także będzie wyrażać jego osobowość. Jak wiadomo, każde dziecko jest inne – ma inny gust, inny charakter, inne zainteresowania. Nie da się więc stworzyć uniwersalnego pokoju, który będzie idealny zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Jak urządzić pokój dziecka? Na naszym blogu znajdziesz mnóstwo inspiracji, które pozwolą Ci stworzyć spersonalizowaną przestrzeń dla dziecka.

Jak urządzić pokój dziecka – podstawowe zasady

Kiedy na świat przychodzi dziecko, stajemy przed poważnym problemem – jak urządzić pokój dla dziecka? Z biegiem lat niestety problem ten narasta, bo nie tylko zmieniają się potrzeby dzieci, ale również kształtuje się ich osobowość. To, co interesowało naszego malucha w wieku 3 lat, za 2 czy 3 lata odejdzie w zapomnienie. Aranżacje pokoi dla dzieci powinny więc przede wszystkim być dopasowane do płci oraz wieku i zainteresowań dziecka. Oczywistym jest, że pokój dla chłopca nie może być cały w różu, a pomieszczenie dla ucznia powinno zawierać biurko czy stolik do nauki.

Aranżacja pokoju dziecka powinna przede wszystkim zakładać jego funkcjonalność. Warto podzielić pokój na kilka stref, które będą odpowiadać czynnościom, jakie nasze dziecko wykonuje w ciągu dnia. Dzięki temu urządzanie pokoju dziecięcego będzie dużo prostsze. Oczywiście nie może zabraknąć strefy rozrywki, czyli kącika do zabawy, składającego się z mięciutkiego, kolorowego dywanu czy maty oraz regałów z książkami i zabawkami. W takim miejscu warto też postawić tablicę czy sztalugi z kartkami, dzięki którym dziecko będzie mogło dać popis swojej fantazji i kreatywności. Kolejna strefa w pokoju, to oczywiście strefa snu, czyli miejsce do spania i odpoczynku, w którym obowiązkowym meblem będzie łóżko. Starsze dzieci powinny mieć w pokoju również kącik do nauki z wygodnym biurkiem i fotelem.

Jeśli chcesz oryginalnie urządzić pokój dziecięcy, aranżacje na naszej stronie na pewno dostarczą Ci wielu inspiracji.

Pokój dziecięcy aranżacje

Aranżacja pokoju dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Pozwól więc, że Ci w tym pomożemy. Na naszym blogu znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżacje pokoi dziecięcych. Podpowiemy, co będzie najlepsze dla małej księżniczki, a co dla przyszłego strażaka czy policjanta. Doradzimy, jakie meble wybrać dla czterolatka, a jakie dla dziecka w wieku szkolnym. Zdradzimy też, bez których mebli czy dodatków pokój dziecka się nie obędzie.

Niejednokrotnie problemem są też pokoje wspólne dla chłopca i dziewczynki. Czasem trudno jest połączyć dwa różne gusty i zainteresowania – zwłaszcza, jeśli mamy dzieci w różnym wieku. Na szczęście mamy rozwiązanie również w tym temacie. Na naszym blogu znajdziesz bowiem przydatne porady, które pozwolą Ci urządzić tak pokój, by dzieci dobrze się w nim czuły. Podamy też przykładowe aranżacje pokoju dziecięcego.

Nie wiesz, jak urządzić mały pokój dla dziecka? Wydaje Ci się, że nie da się zrobić funkcjonalnego pokoju z niewielkiego pomieszczenia? Przekonamy Cię, że również z tym można sobie poradzić. Odpowiemy na pytanie, jak urządzić wąski pokój dla dziecka, a także ten, który ma niewielkie rozmiary. Pokażemy, że nawet z małego wnętrza da się stworzyć pokój, w którym będzie zarówno strefa snu, jak i kącik zabaw. Nie wierzysz? W takim razie wskakuj na nasz blog i przekonaj się na własne oczy!