Gdzie przechowywać meble na czas remontu

Gdzie przechowywać meble na czas remontu

Planujesz przeprowadzkę lub remont mieszkania i nie wiesz, gdzie możesz zawieźć elementy wyposażenia wnętrza, by były bezpieczne? Odpowiedzią jest nowoczesna przechowalnia mebli, w której nie tylko zmieszczą się sprzęty, ale i ubrania, pamiątki czy inne ważne dla ciebie przedmioty. W końcu tam, gdzie po remoncie lub budowie domu będziesz mieszkać, chcesz czuć się jak u siebie i mieć blisko wszystkie istotne drobiazgi, które przywodzą na myśl miłe wspomnienia. W tym artykule zdradzimy więc najlepsze sposoby na bezpieczne przechowanie mebli.

Nowoczesna przechowalnia mebli do usług

Dzięki miejscom takim jak na przykład self storage, możemy liczyć na bezpieczne przechowywanie mebli podczas naszej przeprowadzki, remontu albo budowy domu. Wynajmując schowek w którymś z magazynów, umieszczone w nim rzeczy są zabezpieczone za pomocą alarmów, monitoringu i pracowników ochrony fizycznej. Tego nie zapewni im przecież piwnica czy poddasze.

Poza tym strych lub podziemne schowki w blokach często są przesiąknięte wilgocią i grzybem, więc nasze sprzęty domowe po kilku dniach spędzonych w takich warunkach nie tylko przenikną przykrym zapachem, ale i ulegną zniszczeniu. Natomiast magazyn do przechowywania mebli jest odpowiedzią na tego typu obawy.

Self storage przychodzi z pomocą

Nie dość, że oszczędzamy swoje nerwy i nie musimy się obawiać o kradzież naszego dobytku albo o jego uszkodzenia, to jeszcze istnieje możliwość przetransportowania go do wybranego miejsca przez firmę Less Mess, od której wynajmiemy swój magazyn mebli. Nie sposób pominąć, że te nowoczesne i przede wszystkim bezpieczne i proste w obsłudze boksy self storage wynajmujemy w wybranym przez siebie rozmiarze, nawet na 7 dni.

Gdzie przechować meble – kilka pomysłów

Jeśli z jakichś powodów nie możesz zawieźć swojego wyposażenia domu do takiej przechowalni mebli i rzeczy, istnieje kilka innych sposób na bezpieczne magazynowanie mebli. Pierwszym z nich jest wynajęcie na przykład garażu. Możemy tam zawieźć sprzęty, z łatwością je umieścić w środku, a później zabrać do mieszkania.

Takie miejsca są o tyle wygodne, że nie trzeba wchodzić po schodach albo wynajmować specjalnej ekipy przeprowadzkowej. A co zrobić z mniejszymi przedmiotami z naszego mieszkania, na przykład książkami, ubraniami lub pamiątkami? Tutaj z pomocą przychodzi hotel dla rzeczy, czyli miejsce, gdzie wynajmiemy mniejsze schowki na swoje przedmioty.

Bezpieczna przechowalnia rzeczy na twoich zasadach

Masz swoje ulubione drobiazgi i ozdoby, więc siłą rzeczy chcesz, by na czas przeprowadzki znalazły się we właściwym miejscu. Odpowiedzią na to będzie mały schowek, który możesz sobie wynająć, by przechować w nim dekoracje, książki, ubrania, obrazy czy zastawę stołową. Taki samoobsługowy magazyn rzeczy, zapewni ci dostosowaną do twoich potrzeb ilość miejsca, niezbędną do ich umieszczenia.

Możesz go wynająć jedynie na 7 dni, co jest szczególnie pomocne podczas przeprowadzki lub remontu. Gdy korzystasz z boksu jedynie przez tydzień lub dwa, nie musisz płacić za miesiąc z góry. W końcu urządzanie nowego mieszkania czy domu to kosztowna inwestycja, więc po co dodatkowo obciążać swój budżet. Magazynowanie rzeczy w takim miejscu to bezpieczna decyzja.

Jak przechowywać rzeczy?

Wiemy już, że najlepszym sposobem na przechowywanie rzeczy jest magazyn do przechowywania mebli. Jednak warto również poznać sposoby na ich bezpieczne zapakowanie, by nic się im nie stało podczas transportu. Z pomocą przychodzą kartony, w które możemy zapakować na przykład lustra lub elementy mebli, które są szczególnie narażone na uszkodzenia.

Poza tym warto również zaopatrzyć się w pudełka na przechowywanie rzeczy drobniejszych, takich jak pamiątki, biżuteria, kosmetyki, kubki lub sztućce. Przyda się jeszcze folia bąbelkowa, taśma klejąca i kawałki materiału lub stare gazety do dodatkowego zabezpieczenia sprzętów.

Urządzania RTV możemy spakować do oryginalnych kartonów, jeśli takie posiadamy. Pamiętajmy również, że w self storage możemy kupić tego typu materiały na miejscu. Znajdziemy tam również kłódki i małe sejfy na cenniejsze przedmioty, które będziemy przechowywać w wynajmowanym pomieszczeniu magazynowym. Często też przechowalnie mebli oferują pakowanie ich przed transportem, więc wystarczy przejrzeć cennik usług, by upewnić się, że jest taka możliwość.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat self storage? Zapraszamy na stronę
https://www.lessmess.storage/

5 thoughts on “Gdzie przechowywać meble na czas remontu

  1. Bardzo polecam Less Mess Storage, rzetelna firma super warunki przechowywania, dostęp 24h czynni nawet weekendy, co dla osób pracujących w tygodniu jest idealną alternatywą.

    1. self storage ratuje małżeństwo 😉 żona chciała mnie wyrzucić z domu z wszystkimi moimi gratami 🙂 Ale uratowałem się wynajmując box w less mess

  2. Ostatnio wynajełam małe pomieszczenie w less mess co prawda tylko na tydzień, ale w tym czasie przekonałam się o fachowości obsługi i tym że nie musi być drogo 🙂 z moich doświadczeń serdeczni polecam

  3. W tym roku robiliśmy generalny remont mieszkania. Wybraliśmy LessMessStorage i jesteśmy bardzo zadowoleni! Dostęp 24h, czysto i nie śmierdzi! Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *